BaaS: Rewolucja FinTech – Nowe Horyzonty w Świecie Finansó

Jednym z głównych czynników napędzających dzisiejszy rynek finansowy jest innowacyjna technologia BaaS (Banking as a Service). Ta dynamicznie rozwijająca się dziedzina nie tylko otwiera nowe możliwości inwestycyjne dla przedsiębiorstw, ale przede wszystkim zmienia całą perspektywę usług finansowych dla konsumentów, zapewniając im dostęp do wysokiej jakości rozwiązań oferowanych przez renomowane firmy i zaufane kanały.

Nieprzypadkowo rosnąca popularność BaaS przewiduje ogromny wzrost rynku w najbliższej dekadzie – przewidywania ekspertów finansowych mówią o wartości 7 bilionów dolarów do roku 2030! W tym artykule spojrzymy na niezwykłą ewolucję BaaS, która przerodziła go z jednej z wielu technologii w pełnoprawną rewolucję, nieustannie zmieniającą oblicze branży finansowej.

Szybkość działania jako klucz do sukcesu

Jednym z kluczowych czynników determinujących rozwój BaaS w ostatnich latach było gwałtowne zainteresowanie narzędziami finansowymi ze strony firm spoza sektora finansowego – tzw. embedded finance.

Dzięki BaaS, embedded finance umożliwia firmom integrację usług bankowych i technologii finansowych bezpośrednio w ich produktach, aplikacjach mobilnych i platformach online, bez potrzeby przekierowywania klientów na zewnętrzne strony. Początkowo, wprowadzenie finansowania wbudowanego skutkowało popularnością programów „kup teraz, zapłać później”, umożliwiających konsumentom uzyskanie kredytu konsumenckiego bezpośrednio w punkcie zakupu.

Jednak embedded finance nadal ewoluuje, umożliwiając firmom świadczenie dodatkowych usług finansowych bez konieczności znaczących inwestycji w rozwój technologiczny. Przedsiębiorstwa na rynku mają teraz możliwość szybkiego wdrożenia płatności, transferów, ubezpieczeń i pożyczek w swoje produkty.

W rezultacie, można przewidzieć, że embedded finance stanie się nieodłącznym elementem oferty nowoczesnych firm. Według raportu firmy konsultingowej Bain & Company, wartość transakcji realizowanych za pomocą embedded finance podwoi się do 2026 roku, osiągając 7 bilionów dolarów w samych Stanach Zjednoczonych. Firma, która działa szybko i potrafi dostarczyć klientom priorytetowe rozwiązania, będzie miała ogromny potencjał na przyszłość.

BaaS a finanse konsumenckie

Branża finansów konsumenckich była jednym z pierwszych sektorów, które wprowadziły finansowanie wbudowane, aby zaspokoić potrzeby klientów. Dzięki temu zarówno przedsiębiorcy, jak i konsumenci mają teraz łatwy dostęp do szybkich pożyczek bezpośrednio w punktach sprzedaży.

Przykładem takiego rozwiązania jest popularna polska platforma pożyczek online, Szybka Gotówka. Platforma ta umożliwia firmom integrację usług pożyczkowych BaaS z ich własnymi produktami online lub oferowanie niezależnych produktów pożyczkowych. Szybka Gotówka, obsługująca ponad 1,5 miliona klientów w Polsce, odniosła sukces dzięki owocnej współpracy z firmami, takimi jak Garant i CRK, które zintegrowały innowacyjne narzędzia finansowe ze swoim biznesem.

Partnerzy korzystający z platformy Szybka Gotówka mają również dostęp do w pełni zautomatyzowanego systemu obsługi pożyczek, usług marketingowych i innowacyjnych narzędzi oceny wiarygodności klientów, opartych na uczeniu maszynowym i analizie Big Data.

Ewolucja trwa

Obecnie jesteśmy świadkami nieustannej ewolucji sektora finansowego i konsumenckiego, a technologia BaaS odgrywa kluczową rolę w tej transformacji. Przyszłymi liderami i zwycięzcami w dziedzinie finansów będą zarówno pionierzy branży, którzy sprawnie integrują swoje produkty i usługi z innymi platformami biznesowymi, jak i ci, którzy odważnie eksplorują nowe technologie jako pierwsi. Dzięki platformom takim jak Szybka Gotówka, Ty również możesz znaleźć się wśród tych pionierów. Decyzja należy do Ciebie.

1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (Brak ocen)
Loading...