Nowość w świecie pożyczek – ekspresowe pożyczki w domu u klienta. Czy oby na pewno pożyczki w domu są bezpieczne?

Pożyczki domowe wydają się bardzo wygodnym rozwiązaniem. Co może być wygodniejszego niż pieniądze przyniesione prosto do domu? Teoretycznie nic, ale czy na pewno? Dzisiaj wspólnie się zastanowimy, czy pożyczki domowe oby na pewno są bezpieczne. Porozmawiamy o ich wadach i zaletach, a także przedstawimy ewentualne alternatywy.

Nowe pożyczki z dojazdem do klienta – jak to działa?

Osoby, które starają się o pożyczki z dojazdem do domu mogą starać się nawet o 20 000 zł – są to konkretne pieniądze, które dają wiele możliwości. Jak jednak działają pożyczki z obsługą w domu? Już wyjaśniamy.

Pewne firmy zajmujące się pożyczkami gotówkowymi świadczą usługi dojazdu do klienta, do jego własnego domu. Nie trzeba iść czy jechać do oddziału – wystarczy się umówić, a przedstawiciel firmy pożyczkowej przyjedzie pod wskazany adres (do domu). Jest to bardzo wygodna opcja zwłaszcza, gdy ma się ograniczoną sprawność ruchową czy nie ma się dużego doświadczenia w korzystaniu z platform internetowych. Spotkanie z przedstawicielem umawia się zazwyczaj online lub przez infolinię. Również wtedy uzupełnia się wstępną ankietę, aby zbadać zdolność kredytową. Co do samej zasady tego rodzaju pożyczek są one bardzo podobne do popularnych ostatnio chwilówek. Warto jednak pamiętać, że każda firma ma swoją własną politykę działania i regulamin, dlatego przed jakąkolwiek pożyczką dokładnie zapoznaj się ze wszystkimi informacjami na jej temat.

Przedstawimy teraz najważniejsze i najczęstsze wymagania, które trzeba spełnić przy ubieganiu się o pożyczki do domu:

1.Wiek – wszystkie osoby muszą być pełnoletnie. W niektórych firmach nie ma granicy wieku, a w niektórych wynosi ona około 70-80 lat.

2.Wszystkie osoby muszą mieszkać na terenie Polski.

3.Trzeba również posiadać polski numer telefonu oraz ważny dowód osobisty.

4.Otrzymywać stałe dochody – mogą to być różnego rodzaju świadczenia, np. emerytalne, 500+ czy rentowe.

Pożyczki do domu – wady i zalety

Przedstawimy Wam teraz wady i zalety pożyczek domowyc:

1.Mogą się o nią starać osoby, które nie mają konta internetowego w banku. Wyższy koszt pożyczki, ponieważ dojazd do klienta generuje dodatkowe koszty.

2.Mogą się o nią starać osoby, które nie mają biegłej obsługi komputera. Przedstawiciele pożyczkowi nie dojeżdżają do każdego miejsca w Polsce.

3.Nie trzeba wysyłać dokumentów za pośrednictwem internetu. Zazwyczaj pożyczki te mogą być spłacane tylko ratami tygodniowymi.

4.Spłata pożyczki odbywa się również poprzez spotkania z przedstawicielem firmy, dlatego co tydzień trzeba w wyznaczony dzień czekać w domu na spotkanie.

5.Pieniądze są wypłacane w gotówce, więc w razie problemów z komornikiem są one “bezpieczne” – jest to jednak niebezpieczne, ponieważ łatwo w ten sposób wpaść w spiralę zadłużenia. Argument ten naszej tabeli jest zestawiony, jako wada i zaleta jednocześnie.

Czy pożyczki z obsługą w domu są bezpieczne? Pożyczki z obsługą w domu VS pożyczki przez internet na konto

Na pierwszy rzut oka pożyczki do domu wydają się nie tylko wygodne, ale również bezpieczne. Niestety nie do końca tak jest. Często kończą się one nachodzeniem w domu przez przedstawicieli firmy pożyczkowej. Czasami może zdarzyć się tak, że w dzień, który został ustalony na spłaty raty, nie będzie nas w domu, a firma pożyczkowa odnotuje to, jako nie spłacanie zaległości i dług. Bardzo łatwo wpaść w ten sposób w problem z komornikiem i spiralę zadłużenia. Jeżeli potrzebujesz pieniędzy na tak zwane “już”, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą pożyczki przez internet. Sami zobaczcie dlaczego:

Porównajmy teraz ekspresowe pożyczki gotówkowe w domu klienta z szybkimi pożyczkami przez internet:

Ekspresowe pożyczki gotówkowe w domu u klienta Pożyczka przez internet na konto

  • Koszty windykacyjne: Koszty windykacyjne są bardzo wysokie Niższe niż w przypadku pożyczki do domu
  • Sposób wypłaty pieniędzy: w gotówce – sprawia to, że osoby, które są chore lub żyją z niepełnosprawnościami, mają znacznie trudniej wydać pożyczone pieniądze. w przelewie – pieniądze są na koncie, dlatego też pozwalają na robienie zakupów online.
  • Czas wypłaty środków: W terminie ustalonym przez infolinię lub online – zazwyczaj kilka dni. Nawet w 15 minut.
  • Ryzyko oszustwa: Wysokie – starając się o pożyczki domowe łatwo być ofiarą oszustwa. Niskie – wszystkie formalności dopełnia się przez oficjalną platformę firmy pożyczkowej.
  • Nachodzenie w domu: Bardzo prawdopodobne, zwłaszcza w przypadku opóźnień w spłacie. Znikome – jedynie w przypadku problemów z komornikiem.
  • Możliwości spłaty: Rata pożyczki musi być spłacana co tydzień Elastycznie – co tydzień, dwa lub co miesiąc.
  • Maksymalna kwota pożyczki: 20 000 zł 20 000 zł

Wiele osób obawia się brania pożyczek przez internet, bo nie ma kontaktu z człowiekiem. Nie ma jednak czego się bać. Nawet starając się o pożyczki internetowe, można wynegocjować elastyczną spłatę czy indywidualne warunki umowy.

1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (Brak ocen)
Loading...