Odpowiedzialne pożyczanie

Postawa wobec Szybkich pożyczek nie jest jednoznaczna, ale raczej bardziej pozytywna, niż negatywna. Wyjaśnię, dlaczego.Zawsze byłem przeciwnikiem pożyczania. Lepiej żyć zgodnie ze swoją kondycją finansową, zrezygnować z tego, na co nie możesz sobie pozwolić, ale nie być nikomu nic dłużnym.
Ale, jak wiadomo, nie warto niczego się zarzekać. Nagle powstała sytuacja życiowa, gdy pilnie potrzebowałem stosunkowo niewielkiej kwoty gotówki, której w tym momencie nie miało się pod ręką. Nikt ze znajomych nie mógł pomóc, a czasu, żeby zbierać dokumenty i chodzić po bankach i później czekać na ich decyzje o udzieleniu kredytu, zupełnie nie miałem. Co tu zrobić — zwróciłem się do Szybkiej Gotówki. Wypełniłem wniosek o pożyczkę na stronie internetowej. Cały proces zajął mi dosłownie 5 minut.I jeszcze parę minut poszło aby się zalogować do banku i wysłać 10 groszy —  przelew weryfikacyjny. Warunki, szczerze mówiąc, nie były najlepsze, prowizja jest taka, że aż mi się oczy zaokrągliły, ale ten negatywny aspekt jest w pełni kompensowany przez szybkość i łatwość otrzymania gotówki. Umowa z Szybką Gotówką przewiduje około 1% dziennie za korzystanie z pożyczki — okropnie, ale za to wszystko jest napisane zrozumiale i wyraźnie w umowie pożyczki, nie tak jak w większości banków, gdy bierzesz pożyczkę pod 16% w skali roku, a w końcu wychodzi całe 50% — i najważniejsze, że wszystko zgodnie z umową, a żeby to zrozumieć, trzeba jako minimum mieć wykształcenie ekonomiczne. Zgodziłem się z warunkami Szybkiej Gotówki, i otrzymałem pieniądze na swoje konto w ciągu kilku minut po złożeniu wniosku.

Co mogę powiedzieć. Dla tych, którym jest ważne żeby nie przepłacać, ta metoda rozwiązywania przejściowych trudności finansowych prawdopodobnie nie będzie pasowała. Natomiast ci, którym zależy na czasie, z pewnością należycie docenią Szybką Gotówkę, wraz ze wszystkimi jej wadami. Firma bez problemu udzieliła mi potrzebną kwotę, zwróciłem ją przed terminem — za 10 dni, co, a propos można zrobić nie w każdym banku, świadomie zaryzykowałem i miałem rację — mój problem finansowy został rozwiązany, i pieniądze zwróciłem w terminie.

Oczywiście, chciałbym wierzyć, że sytuacja życiowa już nie zmusi zwracać się do Szybkiej Gotówki, ale kto wie, dlatego nie zarzekam się. Tym bardziej, że nic złego oprócz prowizji, o której otwarcie piszą w umowie, w tym nie ma. A ci, którzy krytykują podobne organizacje, po prostu nie potrafią ocenić swoje możliwości i uważnie przeczytać umowę, w której nie ma żadnych białych plam i niejasnych terminów – wszystko ściśle określone i zrozumiałe. Jeżeli składać wniosek o gotówkę do Szybkiej Gotówki, zupełnie nie wiedząc, jak później zwracać pożyczoną kwotę, to proszę się nie dziwić, pojawieniu się problemów.

Dlatego, jak już pisałem na początku, na pewno dobrze, że Szybka Gotówka działa w Polsce, i jeżeli klient pożycza odpowiedzialnie i rozumie, jak on będzie tą pożyczkę zwracał, to usługa Szybkiej Gotówki może się okazać bardzo korzystną dla wielu ludzi!

Pozdrawiam,
Włodzimierz

 

1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (Brak ocen)
Loading...