Przeczytaj artykuł i zdobądź zniżkę! Otwieramy nową rubrykę – zbuduj kod promocyjny z liter!

To bardzo proste!
Przeczytaj artykuł i spisz po kolei wyróżnione litery.
Słowo, które się pojawi, będzie kodem promocyjnym!
Zdecydowanie to jest warte Twojej uwagi — otrzymasz 20% rabatu na pożyczkę!

Finansowa poduszka

Dzisiejszy post zaczynamy od argumentów i zachęt, dlaczego warto oszczędzać na poduszkę finansową i dlaczego jest to ważne dla Twojego stanu emocjonalnego i finansowego.

Teraz kiedy prawie cały świat żyje w świecie konfliktów Politycznych i inflacji, wielu ludzi cierpi z powodu problemów finansowych. W rzeczywistości oznacza to całkowitą niepewność co do tego, co czeka nas dalej. W tym okresie osoby, które mają zaoszczędzone pieniądze, czują się znacznie lepiej.

Jeśli ktoś stracił pracę, miał problem zdrowotny, czy konieczność naprawy samochodu, wszystko to będzie podwójnym kryzysem w jego życiu, jeśli sytuacja złapała osobę nieprzygotowaną. Bo oprócz problemów życiowych jest jeszcze problem finansowy. Człowiek odczuwa podwójny nIepokój. Myślę, że część społeczeństwa odczuła to nie tylko teoretycznie…

Dziś proponuję wyciągnąć z ostatnich miEsięcy lekcję na przyszłość, przemyśleć na nowo nasze priorytety i zadbać o nie już, teraz gdy jeszcze „bolą” nas konsekwencje niewłaściwego sposobu zarządzania (lub zaniedbania) finansami.

Czym jest poduszka finansowa?

Finansowa poduszka bezpieczeństwa to określona suma pieniędzy, która leży odłożona, a jej głównym i jedynym zadaniem będzie pokrycie sytuacji awaryjnych, gdy takie wystąpią.

Jak duża powinna być Twoja poduszka finansowa?

Wyobraź sobie, że w domu wybucha pożar i jedynym sposobem ucieczki jest wyskoczenie przez okno. A nasze wydatki to wysokość między ziemią a naszym oknem. Im wyższe są nasze wydatki, tym wyżej nad ziemią mieszkamy. Aby w razie „pożaru” Nie ulec zniszczeniu, musimy mieć bufor, który ułatwi nam upadek. Im wyżej mieszkamy, tym więcej buforu potrzebujemy.

Szybka Gotówką radzi, aby zaoszczędzić osobną kwotę, która pokryje co najmniej 3-6 miesięcy Twoich wydatków. Zwróć uwagę, nie na 3-6 miesięcy dochodów, ale wydatków. Dowiedz się, ile wydajesz co miesiąc na życie!

Osoba, która nie ma długów I ma poduszkę finansową na 3-6 miesięcy wydatków, jest mniej narażona na kryzys. Przy podejmowaniu kolejnej decyzji finansowej nie kierujesz się już emocjami (przynajmniej nie w takim stopniu).

Kiedy należy zacząć oszczędzać na poduszkę?

Zalecamy korzystanie z planu finansowego. Miliony ludzi z różnych krajów korzystają z tego planu. Zgodnie z planem, jeśli nie masz już żadnych długów (poza kredytem hipotecznym), to jest właśnie ten moment, kiedy należy kontynuować budowanie poduszki finansowej.

Wyjątkiem od reguły może być „burza” życiowa, którą chwilowo przeżywasz — spodziewasz się dziecka, straciłeś pracę lub istnieje duże prawdopodobieństwo takiej straty. Wtedy rozsądne może być odłożenie maksymalnej kwoty przed spłatĄ długów, aż „burza” minie.

W większości przypadków celem finansowym jest posiadanie poduszki 3-6 miesięcy wydatków zaraz po spłacie długów i przed inwestowaniem.

Gdzie trzymać poduszkę finansową?

Opcji jest wiele, ale zasady pozostają te same.

Po pierwsze, pieniądze powinny być dla nas dostępne, jeśli nie tego samego dnia, to najpóźniej w ciągu 1-2 dni. Nieruchomości nie wchodzą więc w grę, bo proces sprzedaży będzie trwał dłużej, a pośpiech oznacza zbyt tanią sprzedaż ze stratą.

Po drugie, ich cena nie powinna się wahać przy każdym powiewie wiatru. Nie szukajcie akcji, złota ani niczego takiego. Jest to albo gotówka na koncie bankowym, albo bezpieczne obligacje. Niektórzy eksperci od planowania finansowego zalecają trzymanie części poduszki w bezpiecznych obligacjach (40-60%), a drugiej części w banku.

Dla niektórych będzie to brzmiało nudno i dziwnie. Jeśli w końcu zebrałeś taką kwotę — jesteś naprawdę przewidującym człowiekiem! Negatywne emocje w przypadku chwilowych wahań nie będą miały wpływu na Twoje Decyzje, bo zawsze wiesz, że Twoje podstawowe potrzeby są zaspokojone, teraz to już tylko gra w monopol.

Jeśli czujesz taką potrzebę, możesz mieć w domu niewielką część pieniędzy w gotówce, ale i tak większość przechowuj na osobnym koncie bankowym lub lokacie. Dlaczego na osobnym? Żeby nie zerkać na nie często, bo część będziesz chciał wykorzystać do innych celów.

Pamiętaj, że teraz mówimy o sytuacjach awaryjnych, które zdarzają się dość rzadko, a jeszcze rzadziej za całą kwotę jednorazowo. Wszystko inne planujemy z wyprzedzeniem — urodziny, imieniny, wesela, wakacje, Zakupy ubrań i tak dalej.

Co dalej?

Jeśli spłaciłeś już swoje długi i masz poduszkę finansową — gratulacje! Niestety większość ludzi, nawet w krajach o dobrej gospodarce, nie może się tym pochwalić. Bo to wymaga dyscypliny, czasu i wysiłku.

Jak tylko zbudujesz poduszkę finansową, możesz przejść do kolejnych kroków planu, o których mówiliśmy powyżej. Rozpoczyna się ciekawy etap inwestowania. Wreszcie można sobie pozwolić na przyjemności z dodatkowych pieniędzy z budżetu — pojechać na wakacje, zaoszczędzić na lEpszy samochód, pomóc potrzebującym.

Czy to zadziałało?
Gratulujemy, rabat 20% jest Twój!

Aby użyć kodu promocyjnego należy:

1) zalogować się do Profilu klienta;
2) wybrać opcję Profil;
3) nacisnąć Moja pożyczka;
4) wybrać opcję Użyj kodu promocyjnego.

Weź pożyczkę

1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (Brak ocen)
Loading...